Çocuklar en değerli varlıklarımızdır. Onların güzel gülüşlere sahip olmaları sizlerin elindedir. Çocukların sağlıklı dişlere sahip olmaları için çocuk dişleri bölümünün ayrılmaz ikilisi “çocuk diş tedavileri uzmanı” ve “ortodonti uzmanı” sürekli iş birliği içindedir. Sağlıklı dişler için koruyucu diş hekimliği hizmetleri vazgeçilmezdir. Koruyucu diş hekimliği uygulamaları ile çocuklarınızın dişleri erişkin oluncaya kadar korunacaktır.


Ortodonti (Çapraşık Diş Tedavisi)

Kliniğimizde estetik ve fonksiyonel bozuklukların düzeltilmesi için tel tedavisi uygulanmaktadır. Yeni bir yaklaşım olarak çocuklar kadar erişkinlerde de ortodontik tedavi başarılı sonuçlar vermektedir.

Çocuklar için Verilen Koruyucu Diş Hekimliği Hizmetleri

Yüzeyel Flor Uygulamaları;

Belirli aralıklarla tüm dişlerin üzerine flor jöleleri sürülerek florun dişler tarafından emilmesi sağlanır. Bu diş çürükleri ile savaşmanın bilinen en etkili yöntemlerinden biridir.

Diş Oluğu Verniği;

Dişlerin yüzeylerindeki oluk ve çukurların akışkan dolgular ile örtülmesi işlemidir. Böylece çocuklarda en sık çürüyen bölgeler yıllarca korunmuş olur.

Yer Tutucular;

Dişlerin zamanından önce çekilmesi, diğer dişlerin erken sürmesine ve komşu dişlerin istenmeyen hareketler yapmasına yol açar. Bu da diş diziliminin bozulmasına, çapraşıklıkların ortaya çıkmasınaneden olur. Bu bağlamda, yer tutucular dişlerin istenmeyen hareketlerini önler.

Bilgi

DoktorA. Filiz Kahveci
KonuÇocuk Diş Hekimliği